نویسنده : امیرحسین قنبری | تاریخ : 1398/10/21 ساعت 5:42 بعد از ظهر

معرفی 5 مرجع مناسب برای یادگیری برنامه نویسی

در این مطلب به معرفی پنج مرجع کامل آموزش برنامه نویسی می پردازیم .

امروزه با پیشرفت تکنولوژِی و فناوری اطلاعات یادگیری مهارت های مربوط به کامپیوتر و اینترنت برای همه واجب شده است . دراین بین یادگیری برنامه نویسی و کد نویسی از اهمیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است . در این مطلب به معرفی پنج مرجع کامل آموزش برنامه نویسی می پردازیم .

CodeAcademy.1

CodeAcademy  یکی از مشهورترین وبسایت ها برای آموزش برنامه نویسی به صورت رایگان است . طبق شمارش اخیر این وبسایت حدودا 45 میلیون نفر تحت این پلتفرم برنامه نویسی آموخته اند .

این وبسایت عالی به شما دوره های آموزشی متنوع و دسته بندی شده ای ارائه می دهد که به شما امکان یادگیری زبان های مختلفی از جمله جاوااسکریپت و پایتون و ... را می هد .

قابل توجه است که CodeAcademy از یک روش نوین و خلاقانه برای آموزش برنامه نویسی استفاده می کند که شما می توانید همراه با دوستان خود و به صورت مفرح به یادگیری زبان مورد نظر خود بپردازید . 

همچنین علاوه بر طرح رایگان این وبسایت طرح دیگری در اختیار کاربران خود قرار می دهد که با پرداخت مبلغی به صورت اشتراک ماهانه از مزایا و قابلیت های بیشتر و بهتری برخوردار می شوید .

مزایا :

پلن های آموزشی سفارشی

چند زبانه بودن

TreeHouse.2

TreeHouse یک نام شناخته شده در دنیای طراحی وب است مخصوصا به عنوان محلی برای آموزش کدنویسی است . در حال حاضر بیش از هزار ویدیو با کیفیت تحت موضوعات مختلفی و متنوعی از جمله طراحی وب ، توسعه وب و کارآفرینی در این وبسایت قرار گرفته است.

TreeHouse این قابلیت را به کاربران تازه وارد خود می دهد که می توانند با سرعت مورد نظر خود پیشرفت کنند و به  آموزش های مختلف در هر سطح و مرحله ای از ابتدایی تا پیشرفته دسترسی داشته باشند. اگر شما مایل به یادگیری کدنویسی هستید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید ، این وبسایت شما را در تمامی راه می تواند راهنمایی کند .

 

مزایا :

ویدئوهای آموزشی پیشرفته

قابلیت track و نشان دادن مسیر آموزشی در محیط کاربری

Udemy.3

Udemy یک پلتفرم آموزش آنلاین برنامه نویسی است که در حال حاضر شامل 80,000 دوره ی آموزش کدنویسی در زمینه های مختلف از قبیل طراحی و توسعه وب ، طراحی UI و UX و توسعه ios می باشد. از خوبی های این وبسایت آموزش های با محوریت بازار کار هستند که کاربران می توانند با توجه به موقعیت شغلی و کاری مورد نظر خود از آموزش ها استفاده کنند. در این وبسایت با وجود اینکه آموزش ها رایگان هستند برای بعضی آموزش ها باید مبلغی پرداخت کنید .

در Udemy شما می توانید با مشاوران مناسب خود ارتباط برقرار کنید و از آموزش های مطابق نیاز خود بهره ببرید .

 

مزایا :

ارتباط با مشاوران و برنامه نویس ها از طریق انجمن

گستره ی وسیع دوره های آموزشی رایگان

Coursera.4

Coursera یک مرجع آموزشی آنلاین است که توسط Andrew Ng و daphne koller که از اساتید دانشگاه استنفورد هستند راه اندازی شده است . این وبسایت با دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی همکاری می کند و شامل هزاران دوره ی آموزشی از 119 مرکز آموزشی است .

دوره های آموزشی Coursera توسط اساتید برتر مراکز آموزشی تحت همکاری این وبسایت ارائه می شود و در هر مکان و هرزمانی می توانید به این آموزش ها دسترسی داشته باشید.

همچنین با به پایان رساندن دوره های این وبسایت به شما مدارک الکترونیکی همان دوره ها ارائه می شود و میتوانید از آن ها استفاده کنید . شما می توانید در Coursera ازآموزش هایی مانند python , java , html & css و ... بهره ببرید .

 

مزایا :

تعامل با متخصص ها

بهترین دوره های آموزشی

ارائه مدرک و گواهی نامه

W3Schools.5

W3Schools یک وبسایت آموزشی برای یادگیری آنلاین کدنویسی است و آموزش ها و مراجع بسیار گسترده ای در زمینه طراحی وب و توسعه وب ارائه می دهد . گستره ی  بسیار وسیعی از آموزش ها در این وبسایت جا داده شده است مانند html , css , js , php , sql .

همچنین در این وبسایت می توانید با کسب نمره ی مناسب در آزمون داخلی w3schools گواهی نامه ی دوره مورد نظر خود را کسب کنید .

مزایا :

همه ی آموزش ها رایگان هستند

پشتیبانی آنلاین از طریق فروم

دارای درجه سطح بندی محتلف

ارائه ی ابزار های کاربردی مانند color picker